W uroczystość Trójcy Świętej, w niedzielę 16 czerwca na Mszy św. o 9.30 modliliśmy się w intencji Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, dziękując za 12 lat obecności sióstr w naszej parafii i prosząc o nowe powołania do ich wspólnoty zakonnej.
Przyjechała do nas s. Angelika, która odczytała skierowany do naszej parafii list przełożonej prowicjalnej s. Justyny Wojcieszak. Był to list z informacją o podjętej przez zgromadzenie decyzji o zamknięciu placówki w Opolu do końca sierpnia 2019 roku.
Siostry Maryi Niepokalanej zamieszkały w naszej parafii pod koniec sierpnia 2007 roku. Otworzyły nową placówkę na zaproszenie ks. proboszcza Tadeusza Muca i Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Początkowo podjęły pracę katechetyczną w PSP nr 29 i posługę w zakrystii, a także rozpoczęły przygotowania do uruchomienia w domu katechetycznym świetlicy dla dzieci.
W pierwszym spotkaniu z młodzieżą, zapytane o to, dlaczego są w Opolu, siostry odpowiedziały: "Założyłyśmy dom w tej parafii, bo zwyczajnie chcemy z wami być". Tak, najważniejsze jest to, żeby po prostu być, bo obecność każdego z nas jest niezastąpiona.
Przez 12 lat w naszej parafii mieszkało 14 sióstr: s. Elżbieta, s. Dagmara, s. Diana, s. Scholastyka, śp. s. Faustyna, s. Bożena, s. Bernadeta, s. Chrystiana, s. Maksymiliana, s. Agnieszka, s. Aneta i obecnie s. Emanuela, s. Sabina oraz s. Rachela. Siostry m.in. zajmowały się zakrystią, przygotowaniem świątecznych dekoracji w kościele i bukietów do przystrojenia ołtarza; współprowadziły wspólnotę Dzieci Maryi; wraz z parafianami powołały i prowadzą Stowarzyszenie Immaculata, a także uruchomiły świetlicę Cegiełka; podjęły pracę katechetyczną i przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej; zainicjowały spotkania formacyjne dla kobiet "W szkole Maryi"; prowadziły Duchową Adopcję Kobiet; służyły rozmową, modlitwą i wsparciem.
Dziękujemy za każde dobro, jakie otrzymaliśmy dzięki obecności wśród nas Sióstr Maryi Niepokalanej.
"Dobro czyni się na miarę tego, na ile Jezus w nas żyje", dlatego życzymy Siostrom, by w nowych miejscach posługiwania nadal urzeczywistniały dobro, którego źródłem jest Trójjedyny Bóg.