Od 12 do 15 marca w naszym kościele parafialnym odbywały się rekolekcje szkolne, które poprowadził ks. Tomasz Gajda. W poniedziałek i wtorek spotkania rekolekcyjne pod hasłem „Poszukiwanie skarbów” mieli uczniowie szkół podstawowych nr 5 i 29. - Pierwszego dnia wspólnie szukaliśmy największego skarbu na świecie. Mieliśmy cudowną mapę i odnajdywaliśmy różne rzeczy. Trafiliśmy też na szkatułkę, w której znajdował się klucz do najcenniejszego skarbu. Był to klucz do tabernakulum - opowiada ks. Tomasz Gajda.

Drugiego dnia dzieci uczestniczyły w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, podczas której również odkrywały skarby. - Do każdej stacji przypisany był rulonik ze skarbem. Przykładowo do stacji IV przypisanym skarbem była rodzina, do stacji V - pomoc - tłumaczy ks. Tomasz.

Kolejne dwa dni rekolekcji to spotkania dla gimnazjalistów i licealistów. Wprawdzie tylko kilku licealistów zdecydowało się skorzystać z zaproszenia na rekolekcje, ale i oni - tak jak gimnazjaliści - zmierzyli się z tematem: „Zadawanie sobie najważniejszego pytania w życiu”.

W środę młodzież uczestniczyła w Mszy św. W kazaniu ks. Tomasz zachęcał, by zadawali Panu Bogu pytania o swoje życie. Przekonywał ich, że tak jak rosną i zmieniają sposób ubierania z dziecięcego na młodzieżowy, tak i ich modlitwa, ich rozmowa z Bogiem nie może pozostać na poziomie kilkuletniego dziecka.

- Po Komunii św. rozdałem młodzieży kartki i zachęciłem ich, by zapisali na nich pytania, na które chcieliby poznać odpowiedź. Zebrane pytania, wśród których część się powtórzyła, pogrupowałem tematycznie. Drugiego dnia rekolekcji wokół odpowiedzi na te pytania zbudowałem rozważania Drogi Krzyżowej - wyjaśnia ks. Tomasz.

O co pytała młodzież? M.in. o to, dlaczego ludzie odwracają się od Boga? Jak dobrze się modlić? Jak pomóc koledze ze złamanym sercem? Dlaczego jest tyle zła na świecie i dlaczego Bóg nie potrafi sobie z tym poradzić? Dlaczego ludzie cierpią przez innych? Po co ludziom wiara?

Zdjęcia z jednego z rekolekcyjnych spotkań - ZOBACZ