Drugim dniem obecności relikwii bł. Karoliny Kózkówny w naszej parafii była V niedziela Wielkiego Postu. Podczas każdej Mszy św. modliliśmy się za wstawiennictwem błogosławionej szesnastolatki.

Podczas Sumy o godz. 9.30 zaśpiewał Opolski Chór Kameralny pod dyrekcją Mariana Bilińkiego. Chórzyści wykonali m.in. „The Lord bless you” J. Ruttera oraz „Anima Christi” i „Sabat Mater” M. Frisiny. Z kolei podczas Mszy św. z udziałem dzieci, czyli o godz. 11.00, wspólny śpiew poprowadziła Scholka Błogosławionych Hiacynty i Franciszka.

Czuwanie przy relikwiach, któremu w niedzielę przewodniczyli członkowie wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej, Wspólnoty Kapłańskiej Osób Świeckich, Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. i wspólnoty Wiara i Światło, zakończyło nabożeństwo przygotowane przez opolską wspólnotę Ruchu Czystych Serc.

Dziękujemy członkom ruchu za przybliżenie nam osoby bł. Karoliny, za świadectwo życia w czystości w rodzinie, w związkach damsko-męskich, za ukazanie nam znaczenia czystości w gestach i słowach, a także wagę skromności stroju. Niewielu młodych ludzi z naszej parafii było obecnych na czuwaniu, tym goręcej dziękujemy gościom za przewodniczenie wspólnej modlitwie różańcowej przy relikwiach patronki dzieci i młodzieży, a także za zaproszenie nas na spotkania Ruchu Czystych Serc.

Prasa młodzieżowa bardzo często skupia się na tematach związanych z przygotowaniem do udanego współżycia seksualnego, pomijając temat małżeństwa – zwłaszcza sakramentalnego. Ruch Czystych Serc tworzy dla młodych ludzi przestrzeń, gdzie spotykają się z rówieśnikami, dla których zachowanie czystości jest ważne. Najbliższe spotkanie, na które zaproszeni są wszyscy młodzi ludzie, odbędzie się w piątek 22 marca o 18.30 w salkach Duszpasterstwa Akademickiego Resurrexit (pod kościołem seminaryjno-akademickim przy ul. Drzymały 1a).

Osoby zainteresowane Ruchem Czystych Serc zapraszamy na stronę opolskiej wspólnoty – kliknij, a także zachęcamy do lektury tekstu „Czysta miłość jest możliwa” – kliknij.

Zdjęcia z niedzielnego wieczoru z bł. Karoliną – zobacz