Zadzwoń do nas: 77 455 55 46    E-mail: parafia@ppp.opole.pl

Coraz bliżej do rozpoczęcia 47. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę. Nasza grupa 13 srebrna już formuje szyki. Wyruszymy w poniedziałek 14 sierpnia. Poprowadzi nas ks. proboszcz Grzegorz Rencz, którego duszpastersko będą wspierali ks. Tomasz Szczeciński i ks. Tomasz Łuczkowski oraz ks. Leszek Rygucki, proboszcz parafii w Ligocie Turawskiej, która dołącza do nas na szlaku.

Pójdziemy na Jasną Górę pod hasłem "Wierzę w Kościół Chrystusowy". Zapisy internetowe już trwają - TUTAJ

Informacje o kosztach: znaczek kosztuje 50 zł (oczywiście przewidziane są zniżki dla kolejnych osób z rodziny), transport bagażu kosztuje 60 zł, zupa w czwartek i w piątek kosztuje 10 zł. Łącznie to kwota 120 zł.

Pielgrzymi z Ligoty Turawskiej w drogę wyruszą już w niedzielę 13 sierpnia. Celem ich pierwszego dnia drogi będzie nasza parafia, gdzie rozstawią miasteczko namiotowe. W poniedziałek 14 sierpnia o 7.15 wyruszymy razem sprzed naszego kościoła.

Najpierw pójdziemy do kościoła św. Jacka w Kolonii Gosławickiej, gdzie uformuje się strumień opolski pielgrzymki. W poniedziałek naszym celem będzie sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim. We wtorek wyruszymy na Górę św. Anny, w środę dojdziemy do Zawadzkiego, w czwartek do Ciasnej, a w piątek do Wręczycy Wielkiej. Ostatni etap drogi ku Jasnej Górze pokonamy w sobotni poranek. Msza św. wieńcząca Pieszą Pielgrzymkę Opolską rozpocznie się na błoniach o godz. 11.00.

W tym roku nasza 13 srebrna na każdym postoju noclegowym będzie rozstawiała miasteczko namiotowe. Będą polowe prysznice z ciepłą wodą i wspólny stół. Dlatego osoby, które nie korzystają z noclegów u gospodarzy, zachęcamy do zabrania ze sobą namiotu. Pielgrzymi, którzy chcą korzystać ze wspólnych kolacji, a rano z możliwości wypicia kawy i herbaty oraz zrobienia sobie kanapki na drogę, powinni zabrać ze sobą produkty, które chętnie zjedzą (nie te, które zalegają w spiżarkach).

 

47 piesza zapisy


Transmisja LIVE

transmisja

Informacje dla kandydatów

transmisja

 

transmisja

Szukaj na stronie