Zadzwoń do nas: 77 455 55 46    E-mail: parafia@ppp.opole.pl

Zbliża się 47. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie wyruszą z nami na Jasną Górę, zapraszamy do pielgrzymowania duchowego. 

Jak pielgrzymować duchowo? Najpierw trzeba podjąć decyzję o tym, że będę duchowo pielgrzymować. Następnie trzeba zaplanować na czas i ofiarować Bogu swoje dodatkowe wyrzeczenia i dobre postanowienia. Ważne jest podjęcie intencji, która pielgrzymowaniu będzie towarzyszyła.

Wskazane jest przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania oraz zatroszczenie się o codzienne uczestnictwo we Mszy św. oraz w nabożeństwach w swojej parafii. Ponadto, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej. Koronki do Bożego Miłosierdzia Bożego i modlitwy duchowego pielgrzyma:

Jasnogórska Pani Bogarodzico Dziewico. W Twym Niepokalanym Sercu składam moje duchowe pielgrzymowanie. Łącząc się duchem i modlitwą z pątnikami zmierzającymi ku Jasnej Górze, ofiaruję ten dzień w intencji /wymień intencję/. Oddaję Ci Matko moje radości i troski, spotkania i rozmowy, pragnienia i dobre uczynki. Moje prace łączę z Twoimi pracami w Nazarecie, cierpienia i upokorzenia z Twoim trwaniem pod Krzyżem Jezusa na Kalwarii. Matko Boża patronko pątników, niosąca pomoc Świętej Elżbiecie, pielgrzymująca z rodziną do Jerozolimy, oddal ode mnie wszelkie zasadzki złego ducha, uproś opiekę Świętych Aniołów, aby mnie strzegli w drodze i szczęśliwie doprowadzili do celu. Bądź Przewodniczką na wszystkich drogach mojego życia i ucz mnie wypełniać wolę Ojca, pogłębiać więź z Jezusem, odczytywać natchnienia Ducha Świętego. A kiedy przyjedzie kres mojego ziemskiego pielgrzymo-wania, bądź przy mnie i zaprowadź bezpiecznie do niebieskiej Ojczyzny. Amen

Zapraszamy duchowych pielgrzymów do udziału – oczywiście w miarę możliwości – w Mszach św. na pielgrzymimi szlaku:

  • w Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim – w poniedziałek o godz. 17.00,
  • na Górze św. Anny – we wtorek o godz. 14.00,
  • na Jasnej Górze – w sobotę o 11.00.

Zachęcamy do korzystania z materiałów publikowanych na stronach pielgrzymka-opolska.pl oraz opole.gosc.pl, a także z informacji zamieszczanych na Facebooku i w Radiu Doxa, które zaplanowało "wejścia na żywo" z trasy, rozmowy z pielgrzymami, przewodnikami i przedstawicielami służb, a o godz. 20.00 transmisję nabożeństwa i retrasmisje pielgrzymkowych konferencji.

 13 srebrna2023


Transmisja LIVE

transmisja

Informacje dla kandydatów

transmisja

 

transmisja

Szukaj na stronie