Zadzwoń do nas: 77 455 55 46    E-mail: parafia@ppp.opole.pl

W sobotę 24 czerwca odbyła się wycieczka Dzieci Maryi i dzieci śpiewających w scholce. Rozpoczynajace się wakacje stały się okazją, by zwiedzić Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej, zobaczyć Ogród Bajek w Międzygórzu oraz nawiedzić Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej.

Dzieci, poznając historię ognia, dowiedziały się, w jaki sposób ludzie rozniecali ogień nie mając współczesnych narzędzi do tego. Poznały historię wynalezienia i produkcji zapałek oraz mogły zobaczyć kolekcję zapałek z całego świata. Do tego poznały różne rodzaje zapałek tj. wojskowe, wodoodporne, kowbojskie czy kominiarskie oraz sposób ich wkorzystywania na co dzień. To samo dotyczy się zapalniczek - dzieci mogły zobaczyć rodzaje zapalniczek: benzynowe, gazowe, elektryczne, ładowane za pomocą portu USB oraz styl ich wykonania: na wzór lampki wina, puszki coca-coli, buta czy nawet pen-driva. Dodatkową atrakcją w muzeum były różne konstrukcje zrobione z zapałek: kościół, statek, czy młyn.

W Ogrodzie Bajek dzieci spotkały się ze swoimi ulubionymi bohaterami z bajkowego świata, którzy zostali wykonani z drewna. Mogły też doświadczyć troszkę chodzenia po górach, ponieważ do Ogrodu Bajek nie da się bezpośrednio dojechać zwykłym transportem - trzeba przejść trasę ok. 30 min w górę.

Z Ogrodu Bajek szlakiem żółtym wyruszyli do Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Międzygórzu, gdzie została odprawiona Eucharystia oraz mogli zatrzymać się na dłuższy odpoczynek.

Końcowym przystankiem na trasie wycieczki było Sanktuarium św. Rity w Głębinowie.

Czas wycieczki był dla wszystkim czasem wspólnej integracji członków wspólnot Dzieci Maryi, scholki oraz rodziców dzieci i opiekunów.

Fotorelacja z wycieczki - ZOBACZ

20230624 133757