Zadzwoń do nas: 77 455 55 46    E-mail: parafia@ppp.opole.pl

Na zakończenie wizyty pasterskiej w naszej parafii bp Andrzej Czaja spotkał się z młodzieżą, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, i jej rodzicami. Spotkanie, które odbyło się w piątek o 16.00 w kościele, biskup rozpoczął od wyjaśnienia, dlaczego w diecezji opolskiej czas przygotowania do bierzmowania został wydłużony do 3 lat.

- Tu nie chodzi o kolejne porcje wiedzy, tu chodzi o nauczenie się Jezusa - tłumaczył bp Andrzej Czaja. Na przykładzie życia św. Piotra, który mimo bycia apostołem Jezusa, długo postrzegał Mistrza po swojemu, nie rozumiał Go, biskup opolski wyjaśniał, że rozumem nie nauczymy się Jezusa. - Owszem, trzeba mieć rozum włączony, ale przed nami tajemnica Boga i nie pojmiemy jej rozumem - mówił, wskazując na postawę najmłodszego apostoła - św. Jana, który podczas Ostatniej Wieczerzy skłonił swoją głowę na piersi Jezusa i wsłuchiwał się w rytm serca bijącego dla niego.

- Od dnia bierzmowania macie się stać świadkami Boga, macie całym swoim życiem świadczyć o Jezusie. Chcemy wam w tym pomóc poprzez trzyletnie spotkania, celebracje, zachętę do regularnej spowiedzi - biskup mówił do młodzieży. Zwrócił się również do rodziców: - Towarzyszcie swoim dzieciom na drodze uczenia się Jezusa. To i dla wam szansa na odnowienie przymierza z Bogiem. To może też być czas czynienia swego domu małym Kościołem.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał obrazek ze św. Józefem. - Macie tak, jak św. Józef, Jezusa wziąć i Jezusem się dzielić z innymi - podkreślał bp Czaja, zachęcając do częstego odmawiania modlitwy zawierzenia swojego życia Jezusowi, zamieszczonej na odwrocie obrazka.