Zadzwoń do nas: 77 455 55 46    E-mail: parafia@ppp.opole.pl

Rozpoczynamy nowy rok przygotowań do przyjęcia przez młodzież sakramentu bierzmowania. Obecnie 3-letnie przygotowanie rozpoczynają uczniowie z klasy VI szkoły podstawowej (poziom I), natomiast kontynuują uczniowie z klas VII (poziom II) i VIII (poziom III).

Obowiązkowe spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania każdego poziomu odbędzie się w poniedziałek 18 września o godz. 16.30 w kościele parafialnym.

Przygotowanie do bierzmowania polega na uczestnictwie w comiesięcznych spotkaniach w grupach, które prowadzą animatorzy świeccy i księża. Spotkania te odbywają się w domu katechetycznym we wskazanym przez animatorów terminie i trwają około 45-60 minut. Do wybranej przez siebie grupy należy zapisać się przez formularz internetowy: TUTAJ.

Liczba osób w każdej z grup jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Terminy comiesięcznych spotkań poszczególnych grup będziemy podawać na naszej stronie w dziale "Przygotowanie do bierzmowania".

Oprócz uczestnictwa w spotkaniach każdy kandydat powinien posiadać „Dzienniczek kandydata”. Jest on pomocny w prowadzeniu regularnego życia religijnego, aby dobrze przygotować się do życia w Duchu Świętym. Co należy w nim wpisywać?

1. Dzienniczek jest Twoją własnością, podpisz go (s.1) i dbaj o niego.

2. Dzienniczek jest pomocny w prowadzeniu regularnego życia religijnego, aby dobrze przygotować się do życia w Duchu Świętym. Przynoś go na spotkania, aby animator potwierdził Twój udział w nich.

3. Zapraszamy rodziców, by razem z Tobą prowadzili grafik obecności na Mszach św. niedzielnych (s. 9). Oprócz tego, raz w miesiącu po niedzielnej Mszy św. podejdź do zakrystii po podpis księdza.

4. Pamiętaj o comiesięcznej spowiedzi. Po wyspowiadania się poproś księdza o podpis (s. 17).

5. Pozostaje jeszcze obecność na nabożeństwach (s. 11). Wszystkie rubryki mają być uzupełnione do końca roku formacyjnego w grupie. Sam odnotuj swoje uczestnictwo. Do wpisania jest 15 wolnych miejsc, dlatego jesteś zaproszony do uczestniczenia: w październikowych Różańcach, w Różańcu w intencji zmarłych, we Mszach św. Roratnich, w Nieszporach, w Drodze Krzyżowej, w nabożeństwach Gorzkich Żali oraz w nabożeństwach majowych.

Dzienniczek będzie można nabyć podczas spotkań i w kancelarii parafialnej w cenie 2,50 zł.

W naszej parafii organizacją przygotowania do sakramentu bierzmowania zajmuje się ks. Paweł Kuchta.

 

bierzmowanie zapisy 2023 m


Transmisja LIVE

transmisja

Szukaj na stronie